?

Log in

No account? Create an account
Katerynka
21 October 2009 @ 07:11 pm
Після Кіньяра не можу спокійно читати слово "fascinating"; воно розбурхує мою уяву.
 
 
 
Katerynka
04 October 2009 @ 01:46 am
Читаю паралельно 3 книги.
1. "Улісс" - непідйомний твір. Книга з дещо пожовтілими сторінками та надто дрібним для мого зору шрифтом. Вона абсолютно непридатна для читання в метро. Джойс вимагає уважності та вдумливості, чого я не можу йому поки дати. Він займає гідне місце біля мого ліжка, але наразі наші стосунки приречені на провал.
2. Паскаль Кіньяр "Секс і страх" - данина моїй першій освіті. Досить цікаво, але враховуючи те, що історію культури Європи викладав Чумаченко, я ще не побачила чогось кардинально нового. Втім, ця книга викликає приємні спогади кількарічної давнини, і я відчуваю, що монтаж аудіозаписів ще не остаточно затьмарив свідомість.
3. Франц Кафка "Листи до Феліції". Зворушливі, ніжні, захопливі. Він точно знав, як зацікавити жінку, і вже в першому листі нагадав, що вони могли б поїхати разом у Палестину. Кафка паралельно писав "Перевтілення" та прекрасні освідчення, кожне з яких починалось зі слів "Кохана моя...". Ця книга надихає на написання листів, але переписуватись мені зараз ні з ким.
 
 
Current Music: The Flashbulb - Remember Tomorrow | Powered by Last.fm
 
 
Katerynka
03 October 2009 @ 01:19 am
Мені ніколи не подобалось збирати пазли. Пам'ятаю, в дитинстві була своєрідна мода - колекціонувати розбірні малюнки і вихвалятись, якого розміру твої картинки та що саме на них зображено. Я завжди думала, що це занадто нудне заняття і перед кожним святом жахалась: "Тільки б мені не подарували пазл!" У підґрунті такого заняття є щось буддистське: ніби малюєш картинку на піску, яку за кілька хвилин змиє водою. Не знаю, як до цього ставляться іноземці, але жителі пострадянського простору буддистами не були. Навпаки, деякі люди збирали картинки, а потім наклеювали їх на картон та вішали на стіну. Тоді під час застілля, коли гості скуштували олів'є та торт зі сметаною, можна було гордо зазначити: "Бачите, отам, на стіні? Це репродукція да Вінчі, я її за тиждень зібрала. Три тисячі пазлів, яка краса, яка краса!"

Якось у школі (а було це в 5-6 класі) мені потрібно було відвідати невропатолога. Лікар дала кубики та запропонувала зібрати з них малюнок. Іронія полягала в тому, що ця іграшка 20-річної давнини була настільки затертою та однотонною, що я не зовсім розрізняла зображення. Тьотя подивилась на мене, зачекала, поки я все ж складу, і нічого не сказала. А могла б виписати довідку про легку розумову відсталість (бо як може дитина в 6 класі не скласти картинку з 4 кубиків?)


P.S. Насправді, я захоплююсь витривалістю людини, яка може довго збирати пазли та вишивати хрестиком великі полотна.
 
 
Current Music: molfar - Wings | Powered by Last.fm
 
 
Katerynka
12 August 2009 @ 01:42 am
Я думаю водночас кількома мовами.
Якось Антон показав мені кліп Hammock "Mono No Aware". Я щиро здивувалась, що він не знає перекладу цього вислову. Він показав просто-красивий-кліп, тоді як для мене він наклався на систему японських цінностей та спогади про вивчення японської мови. 
Те саме відбулось із композиціями Hauschka. Я відчуваю, як вібрує слово "Heimat" у моєму роті, і в той же час думаю про його тумачення.
Українська, російська, англійська, німецька, чеська, польська, японська, китайська - вони залишили на мені свій (інколи - занадто незначний) відбиток. Я вважаю це власним символічним капіталом. 
 
 
Current Music: Hauschka - Heimat | Powered by Last.fm
 
 
 
Katerynka
07 July 2009 @ 06:54 pm
Забігаю в білій нарядній майці в Radisson на нараду з питань ядерної безпеки. На пропускному пункті охоронець зі служби президента, оглядаючи речі, дивиться на мене і з захватом говорить: "Вы такая воздушная девушка!" 

У такі моменти я вірю в гармонію та справедливість.
 
 
Current Location: Бастіонна
 
 
Katerynka
09 March 2009 @ 09:38 pm
Коли чоловік не викликає духу конкуренції - зацікавленість зникає. Навіщо взагалі існують чоловіки, через яких ти не зможеш стати кращим чи хоча б взнати щось нове? (Окрім естетичного задоволення, звісно.)
 
 
Katerynka
08 February 2009 @ 01:08 pm
Щоб не думати про тебе, я намагаюсь зайняти себе якимись "важливими"  речами. Ходити на іподром, фотографуватись, слухати музику, співати та стрибати. На мене заглядаються сторонні чоловіки, але чи потрібні вони, якщо я відчуваю себе абсолютно спустошеною? Мені хочеться менше їсти, і я чекаю, коли стрілка на вагах не досягатиме поділки в 40 кг. А ще я майже на фізичному рівні відчуваю, як ти пригнічуєш мою сексуальність. Я опираюсь тобі і згадую, що "реальність - це те, що чинить супротив".
 
 
Current Location: 9th
Current Mood: sicksick
Current Music: CocoRosie - Good Friday
 
 
Katerynka
08 December 2008 @ 03:14 am
Щоб швидше заснути, я з*їдала кожні кілька хвилин гомеопатичне снодійно-заспокійливе. Вже майже година минула, але спати не хочу досі. Віра в гомеопатію зникла. Тому розкажу про свої останні кілька днів. Я ходила в четвер на клубну вечірку, в п*ятницю на маргінальну, а в суботу - на концерт. Відповідно, враження кожного дня відрізнялися та взаємодоповнювалися. На маргінальній вечірці до мене підійшов дивний мальчік і став розповідати про те, що... та насправді про те, що мене турбувало. Без деталей він оповів ситуацію і сказав, що треба на це швидко забити і зайнятися чимось новим. Аби ніхто інший ні про що не здогадався, я зробила вигляд, що погано розчула, і пішла танцювати. Дивні мальчікі, закинуті наркотиками та алкоголем - інколи ви з*являєтеся доречно.
а інколи ні, інколи ні
 
 
Katerynka
29 November 2008 @ 10:48 pm
Я не сплю одна, бо ти мимоволі переслідуєш мене в кожному сні. Котрийсь із них нагадував фільми Ходоровського і, можливо, "Фандо і Лис" в сучасному варіанті виглядав би саме так. Я зніму, обов*язково зніму кіно про запах та тепло твого тіла.
Власне, яка різниця, з ким і де засинаєш, якщо володарем снів незмінно є інший?